Fassaadide viimistlemine

Fassaadide viimistlemine

Teeme fassaadi ka silmale kauniks vaadata

noolalla

Kaunid ja vastupidavas fassaadid

Fassaadi viimistlus peab olema ilus, vastupidav ja ilmastikukindel. Parima lõpptulemuse saavutamiseks on oluline kasutada hoonega sobivaid materjale ning usaldada töö vilunud meistritele.

Fassaadi viimistlemiseks on mitmeid viise: puit- või kivifassaad, krohvimine, värvimine.

Puitfassaad on kõige ohutum inimese tervisele ning ümbritsevale keskkonnale. Tänapäeva­sed puidutöötlemise vahendid tagavad selle, et puitfassaad peab kaua vastu. Ajalooliste hoonete renoveerimisel on see ainuõige valik.

Kivifassaad on soliidne ja vastupidav valik – kivi ei roosteta, ei põle, ei mädane, ei hallita. Lisaks looduslikele kividele (lubjakivi, dolomiit, graniit) kasutatakse palju ka tehiskive, mis võivad olla mistahes värvi ja kujuga.

Plastist fassaadipaneelid on valmistatud fenoolformaldehüüdvaigust ning kaetud tehis­vaigust ja polüvinüülideenfluoriidist kilega. Need paneelid imiteerivad puitfassaadi.

Fassaadi värvimiseks on saada väga laias valikus värve. Ehkki tootjapoolsed reklaamtekstid on paljulubavad, on siiski hea teada, millised on asjatundjate kogemused ühe või teise värvi kasutamisel meie kliimas. Värv peab kindlasti sobima kaetava materjaliga, nad peavad nii-öelda koos töötama. Kõige olulisem värvi valiku juures on selle vastupidavus.

Mitteventileeritava fassaadi renoveerimisel on kõige levinumaks materjaliks struktuurkrohv, mida eelistatakse odava hinna tõttu.

Fassaadi viimistlemise juures võib kasutada ka spetsiaalseid elemente nagu sambad, karniisid, bordüürid, balustraadid jne.

Salmark on kogemustega ehitusettevõte

FIRMA, MIS ON OLNUD VANKUMATULT ÜHE LIPU ALL JUBA 15 AASTAT!

KOGEMUSI:

+ aastat

VALMINUD  PROJEKTE:

+ projekti